Bolonja se vraća na pobednički put sa 5-1 gala predstavom na Cremoneseu. I oba ÖFB legionara su postigla golove.

Već šest utakmica „Rosoblu“ je čekao pun uspeh, sada je klub iz Bolonje došao do aduta kandidata za ispadanje Cremonesea i slavio pobedu od 5-1. A blistali su Marko Arnautović i Stefan Posch.

Napadač Arnautović odigrao je drugu utakmicu zaredom u startnoj postavi. I odmah se vratio na listu strelaca. Ovaj 34-godišnjak je doveo Bolonju u vođstvo od 1:0 u 14. minutu. Bio je to deveti prvenstveni gol u sezoni, prvi u 2023. posle pet utakmica bez direktnog pogotka. Zemljak Stefan Posch, koji je takođe bio u startnoj postavi, postigao je 3-0 u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu (45+1.).

Pre toga, Luis Ferguson je postigao 2-0 (27.). Rikardo Orsolini (62.) i Nikola Sansone (80.) obezbedili su pravu potresnu pobedu u drugom kolu. Orsolini je konačno video žuto-crveno u 73. minutu. Pogodak Danijela Ciofanija (91.) bio je samo kozmetički.

As ÖFB-a Arnautović izveden je sa terena u 77. minutu, a Posch je zamenjen u 65. minutu. Nakon što je zvezdi ÖFB-a bilo teško pod trenerom Bolonje Tijagom Motom, Arnautović je drugi put zaredom bio u startnoj postavi.

13 pobeda u sezoni stavlja Bolonju na deveto mesto, barem privremeno, dok Cremonese ostaje pretposlednji i u velikoj je opasnosti od ispadanja.